Ubisoft, Önümüzdeki Yıl Çıkartacak Duyurulmamış İki AAA Oyun Geliştiriyor

Ubisoft bugün 2017-2018 finansal senesinin raporlarını yayınladı. Bu raporlar dahilinde oyunların hangi platfomda ne kadar satıldığını öğrenmiş olduk. Akabinde ise şirket 2018-2019 finansal senesinden bahsetti, Ancak burada oldukça ilginç bir detay göze çarptı.

Ubisoft, 2018-2019 finansal yılları içerisinde tam 4 adet AAA kalitede oyun sunacağı ortaya çıktı. Bu 4 oyundan ikisi The Crew 2 ve Skull & Bones oluyor fakat ortada henüz duyurulmamış 2 adet AAA oyun mevcut. Bu oyunların ise Watch Dogs 3 ve Tom Clancy’s The Division 2 olabileceği konuşuluyor zira yakın zamanda Ubisoft tarafından The Division markasına bir devam oyunu gerektiği resmi olarak açıklanmıştı. İlk oyunun üzerinden 3 yıl geçmişken serinin yeni oyunu şirket çatısı altında şuanda geliştiriliyor olabilir. Watch Dogs tarafında ise üzün süredir olan bu sessizlik üçüncü oyun ile bozulacağa benziyor.

Tabi bu oyunların yanına yeni bir Splinter Cell’de gelebilir zira en son ki Splinter Cell Blacklist’in 2013 yılında çıktığını düşünürsek seri tam 5 yıldır sessiz sedasız beklemekte. Ayrıca Ubisoft bundan tam 2 yıl öncesinde yeni bir Splinter Cell oyunu için konsept fikirler üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. Şayet bu oyunlardan biri doğru çıkarsa ve 2019 yılı sonlarına doğru çıkması planlanmıyorsa bunlardan birinin duyurusu önümüzdeki Haziran ayında düzenlenecek E3 2018’de muhtemelen duyurulacaktır.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*