Ubisoft 2017-2018 mali yılı raporunu paylaştı

Ubisoft şirketi 2017-2018 finansal raporlarını paylaştı. Paylaşılan raporlar dahilinde ise hangi oyunların daha çok sattığı ve şuan ki güncel satış verileri’de ortaya çıkmış oldu.

İlk olarak raporlarda verilen bilgilere göre şirket en çok Playstation 4 üzerinde satış gerçekleştirmek’de. Paylaşılan rapora göre ekibin sattığı oyunların %44’ü PlayStation 4 üzerinde, %25’i Xbox One üzerinde ve %15 kadarı da PC üzerinde satış gerçekleştirdi. Ubisoft, Pc’den ziyade özellikle konsol üzerinde bir hayli satış yapmakta.

Ayrıca şirket en çok Kuzey Amerika bölgesi üzerinde satış yapmakta. Paylaşılan raporlarda Ubisoft tarafından satışa çıkan oyunların %47 kadarı Kuzey Amerika bölgesi içerisinde, %39 kadarı ise Avrupa bölgesi içerisinde satış yapmış durumda. Şimdi ise şirketin kazandığı paralara bir bakalım. Ubisoft 2017-2018 malı yılı içerisinde 640 milyon euro kazanç hedeflemekte. Şirket bu hedeflemeyi rahat bir şekilde geçerek 2017-2018 malı yılını 725 milyon euro kazanarak kapattı. Böylece Ubisoft geçen sene finansal açıdan tam %36 daha fazla kazanç sağlamış oldu.

Ubisoft oyunlarının bireysel başarılarından’da söz etmeden geçmedi. Yapılan açıklamaya göre Assassin’s Creed Origins oyunu 2017 senesinde en çok satan üçüncü video oyunu olmayı başarırken, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, 2017 senesinin en çok satan yedinci oyun olma başarısını gösterdi. 2016’da çıkan Tom Clancy’s The Division 1.8 güncellemesi ile oyuncu sayısını tam ikiye katlarken, Tom Clancy markasının oyunlarının ise tam 60 milyon oyuncu tarafından oynandığı belirtildi.

Son olarak ise Ubisoft 2018 senesinin çeyreğinde hangi yapımlarını piyasaya süreceğini açıkladı. Buna göre şirket Mart 2018 sonuna kadar Assassin’s Creed Rogue Remastered, Far Cry 5, Assassin’s Creed Origins için iki adet ek paket ve South Park: The Fractured But Whole için’de bir adet ek paketi piyasaya sürmeyi planlıyor. Gayet açık ki Ubisoft çatısı altında işler baya tıkırında gidiyor.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*