THQ Nordic, Koch Media’yı Satın Aldığını Duyurdu

THQ Nordic yapmış olduğu açıklama ile birlikte €121 milyon karşılığında Koch Media’yı satın aldığını duyurdu.

Böylelikle THQ Nordic bir diğer önemli geliştirici stüdyo Deep Silver’ı bünyesine katmış oldu. Çünkü Koch Media aynı zamanda Deep Silver’ın sahibi. Böylece Metro, Dead Island ve Saints Row oyunlarının haklarını da THQ Nordic firmasına geçmiş oldu. Bu birleşme sonucunda ise 36 adet geliştirici stüdyo, 12 adet satış ve pazarlama ofisi ile birlikte 50 adet video oyunu geliştirme projesi THQ Nordic yayıncılığı altında hayatlarına devam edecekler.

THQ Nordic CEO’su Lars Wingefors yapmış olduğu açıklamada “Artık THQ Nordic’in bir parçası olan Deep Silver geliştirme stüdyolarında devam eden dört AAA oyun projesini başarılı bir şekilde sunacağına inanıyoruz.” dedi. Ayrıca Koch Media CEO’su Dr. Klemens Kundratitz konu ile ilgili olarak THQ Nordic’in Koch Media ile büyük bir uyum sağlayacağına ve gelecekte daha büyümeye yönelik adımla atılacağını belirtti.

Halihazırda Metro Exodus ile birlikte Dambuster Studio ve Volition Studio tarafından geliştirilen iki duyurulmamış oyun bulunmakta. Muhtemelen Volition Studio yeni bir Saints Row oyunu üzerinde çalışıyor olabilir, Ayrıca Dambuster Studio en son karşımıza Homefront: The Revolution oyunu ile çıkmıştı.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*