The Last of Us Part II Grafikleri Fragman Videosundan Daha İyi Olacak

Paris Games Week 2017 kapanışında Sony bir sürpriz yaparak The Last of Us Part II için 5 dakika uzunluğunda yeni bir video yayınlamıştı. Kimse Paris Games Week esnasında The Last of Us Part II için birşeyler beklemiyordu daha doğrusu Paris Games Week 2017’nin bu denli heyecanlı geçeceğini kimse düşünmüyordu çünkü tam 1 ay sonra PlayStation Experience 2017 etkinliği gerçeği vardı ki Sony elindeki bu ağır oyunları o etkiliğe saklayacağı düşünülmekteydi ancak God Of War, Spider-Man, Detroit: Become Human ve The Last of Us Part II gibi efsane oyunlar için yepyeni videolar yayınladı.

Özellikle The Last of Us Part II’nin grafikleri ağızları açık bıraktı. Çünkü bu denli kaliteli grafiklerin PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için imkansız olduğunu düşünürken konu ile ilgili ilk açıklamalar geldi. İlk olarak yen videonun Ps4 Pro üzerinden alındığı belirtildi. Bu açıklamanın ardından geliştirici Naughty Dog, kısa bir röportaj gerçekleştirdi.

Naughty Dog bu röportajda oyun motorlarını Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyunundan beri çok geliştirdiklerini, karakter modellerinin daha sağlam ve detaylı olduğunu, ışıklandırma ve kaplamaların daha gerçekçi bir görüntü sunduğundan bahsetti. The Last of Us Part II oyununun yönetmeni sözü kendisine alarak oyuncuların yayınlanan videodaki grafiklerden çok daha iyisini göreceklerini söyledi. Halihazırda bu kadar kaliteli bir grafiği daha üst seviyelerde görmeyi aklımız almıyor doğrusu.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*