Sucker Punch Ekibi Ghost of Tsushima için Konuştu

Paris Games Week 2017 sırasında duyurulan Sucker Punch ekibinin yeni oyunu Ghost of Tsushima için PlayStation Experience 2017 etkinliği kapsamında düzenlenen panel esnasında geliştirici ekip oyun için açıklamalarda bulundu.

Geliştirici ekip ilk olarak duyuruda gösterdikleri fragmanın tamamen kendileri tarafından hazırlandığı ve video’da gösterdikleri her şeyin oyun içerisinde mevcut olacağını belirtti. Animasyon Direktörü Billy Harper, özellikle fragmanda o dünyadaki sesleri ve Moğol Han’ının sesini oluşturmakta oldukça zorladıklarını ifade etti. Zira ekibin kültüre saygısından dolayı her bir ufak detaya kadar özen gösterdiklerini söyledi. Hem fragman hemde oyun için kullandıkları hareket yakalama teknikleri için dört at kullandıklarını ve kendileri ve oyun için bunun yeni bir deney niteliğinde olduğunu belirttiler.

Sanat Yönetmeni Jason Connell, proje başladığında stüdyodaki tüm çalışanların yeni bir şeyler üretmek için heyecanlı olduklarından ve proje öncesi hazırlık aşamasında yapılanlardan bahsetti. Kreatif Direktör Nate Fox, başka bir ülkede ve çağda yeni bir yaşam inşa ettiklerinden dolayı oyunun yapım süreci boyunca kendilerinin’de bu kültürde yeni şeyler öğrendiklerini söylerken kendisinin bile bu kültüre ait bilmediği birçok şeyi öğrendiğini ifade etti.

Geliştirici ekip Ghost of Tsushima için Tsushima’ya gittiklerinde ise ilginç bir olay yaşamışlar. Hazırlıklar için Tsushima’ya ikinci kez giden ekip burada Moğol İstilasını anma törenlerine katılmışlar ve Billy Harper’a göre bu muhteşem bir deneyim olmuş. Törende Sou klanının yaşayan bir üyesi olan Nagamasa Sou ile tesadüfen bir araya gelmişler. Bu buluşma bölgenin yerel bir gazetesinde yayınlanmış ve oyunun duyurusundan önce dünya basınına sızdırılma riski ile karşılaşmışlar ancak haber gözden kaçtığından kimsenin dikkatini çekmemiş. Hatta Billy Harper, bu olay sırasında işini kaybedeceğini bile düşündüğünü itiraf etti. Son olarak Nate Fox, konferans sırasında katılımcılara oyunu Japonca diyaloglarla oynamak isteyip istemediklerini sordu ve aldığı olumlu tepki sonrasında kendi isteğinin de bu yönde olduğunu ifade etti.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*