Sony Eurasia Hakkında Rekabet Kurumu Tarafından Soruşturma Açıldı

Ülkemizde de faaliyet gösteren Sony Eurasia, geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu tarafından bazı ihlaller dolayışı ile soruşturma açıldı.

Rekabet Kurumu, Sony Eurasia tarafına soruşturma açmasındaki sebep ise 4054 sayılı kanunun 4. maddesinin Sony Eurasia tarafından ihlal edilmesi. Yani bahsedilen maddenin ”Belirli bir mal veya hizmet piyasasında doğrudan veya dolaylı olarak rekabeti engelleme” olarak nitelendirebiliriz.

Bu soruşturma içerisinde ise mal veya hizmetlerin alım ya da satım fiyatının, oluşan maliyetin, yahut satım şartlarının tespit edilmesi ön görülmüş durumda. Sony Eurasia, Rekabet Kurumuna gerekli işlemleri uygulayıp durumunu ispatlayamadığı taktirde ülkemiz’de bulunan birçok Sony markalı ürünler ve oyunlarda fiyat düşüşlerine gidilebilir. Zira Sony Eurasia tarafından ülkemizde satılan ürünlerin fiyatları, Rekabet Kurumu için sorun teşkil ettiğinden Sony Eurasia cephesinin, ülkemizde sattığı ürünlerin fiyatlara bir düzenleme getirmesi gerekiyor. Bakalım önümüzdeki zamanlara ne gibi değişiklikler yapılacak.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*