Resident Evil serisinin satış rakamları açıklandı

Capcom, 2017 senesi için son çeyrek ve yıl sonu verilerini açıkladı. Bunların açıklanması ile birlikte Resident Evil serisinin satış miktarları’da duyurulmuş oldu.

Öncelikle serinin piyasaya çıkmış son oyunu olan Resident Evil 7, her ne kadar beğenilen bir oyun olsa’da hedeften çok uzaklarda kalmış durumda. Serinin oyunları için satış rakamları konusunda sırasıyla gitmek gerekirse ilk Resident Evil oyunu 5.08 milyon, serinin ikinci oyunu 5.77 milyon, üçüncü oyun 3.5 milyon, dördüncü oyun 7 milyon, beşinci oyun 10.6 milyon, altıncı oyun 8.4 milyon ve son olarak yedinci oyun 4.8 milyon adetlik satış rakamları yakalamış durumda. Verilerin grafikleri inişli çıkışlı olsa’da oyuncular tarafından bir hayli eleştiri yağmuruna tutulan Resident Evil 6, yedinci oyundan kat be kat daha fazla satmış yapmış durumda. Capcom başarılı bir firma olsa’da oyunlarında satış anlamında bir türlü hedefi yakalayamıyor. Firma Resident Evil 7 için süresiz olarak 10 milyon adet satış rakamını hedeflemişti. Ancak oyun güncelliğini yitirdiği şu zamanlarda bu hedefi yakalayamayacağı açık bir şekilde gözüküyor.

Capcom’un dövüş türündeki oyunlarında’da satış anlamında yüzünün gülmediğini görüyoruz zira Street Fighter V ve Marvel vs. Capcom: Infinite son çeyrekte toplamda 100 bin adet satış gerçekleştirmiş ki bu rakam oldukça düşük seviyelerde. Bakalım Capcom, yakın zamanda çıkartacağı Monster Hunter World ile hedeflerine ulaşabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*