PS4 Sistem Yazılımı Güncellemesi 5.50 Detaylandırıldı

Playstation 4 için yayınlanacak sıradaki 5.50 güncellemesinin detayları Sony Interactive Entertainment tarafından paylaşıldı. Ek olarak 5.50 güncelleme betasının bugün başlayacağı açıklandı.

Oyun Süresi Yönetimi

Bu özellik ile ebeveynler çocuklarının Ps4 üzerinde ne kadar oyun oynayabileceklerini zaman ile ayarlayabilecek. Ne kadar süre kaldığı ise ekranda belirli aralıklar ile’de bildirim olarak yansıyacak.

Usb ile Özel Duvar Kağıdı Aktarma

Artık duvar kağıdı amacıyla kullanmak istediğiniz görselleri USB aracılığıyla PlayStation 4’e aktarabileceksiniz. Görseli aktardıktan sonra ise Ps4 üzerindeki kontrol paneli sayesinde görsel üzerinde yakınlaşma yapabilir, kırpabilir ve ön izleme yapabilirsiniz. Ayrıca Tournaments Team sayfanızı kendi logonuz ve arka plan ile özelleştirme imkanı’da sunulmuş olacak.

Hızlı Menü Geliştirmesi

5.50 güncellemesi ile birlikte artık özel arkadaş listesine hızlı menü üzerinden erişim sağlayabileceksiniz. Bu özellik oyun ortasında arkadaşınıza daha kolay istek yada mesaj atmanızda yardımcı olmuş olacak.

Bildirim Güncellemesi

Kullanıcılar 5.50 güncellemesi ile bildirimlerin tamamını silebilecekler.

Supersampling Modu

PlayStation 4 Pro için özel olarak geliştirilen Supersampling modu ile kullanıcılar 2K yada daha düşük bir çözünürlüğe sahip ekranda oyun oynarken bazı oyunların görüntü kalitesini arttıracak.

Kütüphane Geliştirmesi

Son olarak 5.50 güncellemesi ile Kütüphaneniz satın aldığınız oyunlar ve Ps Plus oyunları şeklinde ikiye ayrılacak. Böylece kütüphaneniz eskisine nazaran çok daha düzenli olacak.

Cavit Varinli
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan sen ol!

Konuya Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


*