PS4 Satışları 70 Milyonu Geride Bıraktı

Sony Interactive Entertainment, yapmış olduğu yeni açıklama ile Playstation 4’ün güncel olarak 70.6 milyondan fazla satış yaptığını duyurdu.

Buna ek olarak hem dijital hemde kutulu olarak toplam 617.8 milyondan fazla PlayStation 4 oyunu dünya genelinde satışının yapıldığı belirtildi. Sony’nin bir diğer gözdesi olan Ps VR, 2 milyondan fazla satış gerçekleştirdi. Ayrıca PlayStation VR için çıkmış olan 150 oyundan hem dijital hemde kutulu olarak dünya genelinde 1.22 milyon adet satış gerçekleştirdiği ifade edildi.

Sony Interactive Entertainment Başkanı Andrew House konu hakkında bir açıklama gerçekleştirdi. Andrew House “Playstation 4 ve PS VR’ın bu kadar ilgi çektiğini görmekten çok memnunuz. Hayranlarımıza ve ortaklarımıza ne kadar teşekkür etsem azdır. 1994 yılında ilk Playstation konsolunun çıkmasından bu yana onların desteği PlayStation’ı dünyadaki en büyük konsol oyun ağlarından biri haline getirdi. Bu yükselen ivmeyi daha yukarıya çekmek ve Ps4’ün oyun oynamak için en uygun yer olduğunu kanıtlamak adına ortaklarımız ile birlikte yakın çalışmalara devam edeceğiz.”

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*