PlayStation 5, Shawn Layden Tarafından Onaylandı

Sony Interactive Entertainment Amerika CEO’su olan Shawn Layden, bir röportaj esnasında heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Golem ile gerçekleştirilen röportajda ilk olarak Shawn Layden’a “PlayStation 4 Pro‘da olup da PlayStation 4’te olmayacak olan oyun ne zaman çıkacak?” sorusu yöneltildi. Shawn Layden emin bir dille “Böyle bir şey asla olmayacak!” dedi ve ”Playstation 4 Pro ile ilk defa bir konsolun hayat döngüsüne yenilik uyguladık, PlayStation 4 Pro, sadece daha iyi FPS deneyimi ve 4K çözünürlük kullanmak isteyen oyuncular için var. Normal bir PlayStation 4‘e sahip olan birisinin öyle ciddi bir dezavantajı bulunmuyor, Bünyemiz altındaki oyunlarımız Playstation 4 modellerine çıkmaya devam edecek ve hiçbiri bir diğerinin özel oyunu olmayacak.” şeklinde açıklamada bulundu. Artık standart Ps4 sahibi olup Ps4 Pro’ya özel oyun çıkacak mı korkusu yaşamanıza gerek kalmayacak. Sony’nin izlemiş olduğu bu yol taktir edilesi bir durum. Zira şirket oyuncuları Ps4 Pro almaya zorlamaksızın tamamen kendi seçimleri ile baş başa bırakıyor.

Bu açıklamaların ardından Golem, Shawn Layden’a ”Her ne zaman gelecekse artık, Playstation 5’e Güveniyor musunuz ?” sorusuna Shawn Layden kısa bir açıklama ile ”Evet, Muhtemelen bir ara olur işte” şeklinde cevap vererek Playstation 5’in varlığını onaylamış oldu. Henüz resmi olarak Playstation 5 şirket tarafından açıklanmamış olsa’da Sony Interactive Entertainment CEO’su olan Shawn Layden’ın yapmış olduğu bu açıklaması en az şirket tarafından yapılacak açıklama kadar geçerli. Ek olarak Playstation 5’in en erken 2019 en geç ise 2020 yılında çıkması bekleniyor.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*