PlayStation 5, 2021 Senesinde Çıkabilir

Şimdiki jenerasyon Ps4 ve Xbox One’ın yenilenmiş sürümleri ile birlikte şimdiden gözler PlayStation 5 ve Yeni Xbox’a çevrilmiş durumda. Daha önce bazı analistler yeni konsolların 2019 yılında duyurulup 2020 yılında çıkış yapacağına dair açıklamalarda bulunmuşlardı ancak IDC analistine göre bu durum oldukça farklı.

IDC analisti PlayStation 5 ve yeni Xbox’ın 2021 senesinde geleceğini söylüyor. Birçok analist yemi konsolların 2020 yılında geleceğini söylerken IDC analisti 2021 yılını işaret ediyor. Ayrıca yine aynı analist Playstation 4 satışlarının 2019 yılına kadar 100 milyonu geçeceğini belirtiyor. 100 milyon oldukça büyük bir sayı olarak görülse’de halihazırda Ps4, 70 milyonu geride bırakmışken önümüzdeki senelerde konsola gelecek God of War, Death Stranding ve The Last of Us Part II yapımları ile birlikte Playstation 4’ün 100 milyon satış rakamına ulaşması zor olmayacaktır.

Hem Sony Hemde Microsoft’un yeni konsolları üzerinde çalıştığını şimdiden tahmin etmek zor değil. Biz özellikle Sony’nin Playstation 5 oyunları için neleri planladığını oldukça merak ediyoruz. Zira Playstation 4 için önümüzdeki seneler özel oyunlar bakımından oldukça yoğun geçecek.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*