Playstation 4 Satışları 73.6 Milyonu Aştı

Sony Interactive Entertainment, PlayStation 4’ün güncel satış verilerini paylaştı.

Paylaşılan verilere göre Playstation 4 sadece 2017’nin tatil sezonunda (20 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında) 5.9 milyon adet satış gerçekleştirmiş. Böylece bu satışlar ile birlikte Playstation 4, 31 Aralık 2017 itibariyle toplamda 73.6 milyondan fazla satış gerçekleştirmiş oldu.

Bunlara ek olarak sadece 2017 tatil sezonu boyunca 55.9 milyondan fazla PlayStation 4 oyunu dünya genelindeki perakendeciler aracılığıyla fiziksel ve PlayStation Store aracılığıyla dijital olarak satış gösterdi. Böylelikle 31 Aralık 2017 itibariyle PlayStation 4 oyunu satışları toplamda 645.0 milyona ulaşmış oldu. Bu rakamlar gerçekten inanılmaz bir başarı üstelik God Of War, The Last Of Us Part II, Spider-Man, Death Stranding ve daha nice büyük Playstation 4 oyunları daha çıkış göstermedi bile. Tüm bu oyunlar çıkışını gerçekleştirdiğinde Playstation 4 satışları rahatlıkla daha fazla artış gösterecektir.

Sony Interactive Entertainment Başkan ve CEO’su John Kodera yapmış olduğu açıklamada Playstation hayranlarına bu ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sunarken PlayStation Plus abone sayısının inanılmaz bir büyüme göstererek 31.5 milyonu aştığını ve PlayStation Store’un en büyük aylık satışını Aralık 2017’de kaydettiği belirtti.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*