PlayStation 4 için gelecek 5.50 güncellemesinin ilk detayları belli oldu

PlayStation 4 için yayımlanacak olan 5.50 güncellemesinin beta sürümünü bazı kullanıcılar tarafından indirmeye başlandı. Bu sürümü deneyim etmiş kullanıcılar ise 5.50 sürümünün ne gibi özellikleri olduğunu internet ortamına yaymış durumda.

İlk olarak güncellemenin öne çıkan detaylarından biri System-Wide Supersampling özelliği oldu. Bu özellik sayesinde, eğer geniş bir ekran kullanıyorsanız, daha düzgün bir görüntü elde edebileceksiniz. Ayrıca artık Ps4 üzerinde takımlar oluşturabilme imkanımızda olacak. Takım kurma özelliğinin ise turnuva amaçlı kullanılacağı düşünülüyor. Bu iki özellik haricinde PlayStation 4 kullanıcıları artık daha düzgün bir kütüphaneye erişebilecek. Bundan böyle Ps4’de iki farklı kütüphanemiz olacak, Bunlardan biri satın aldığımız oyunlar için kullanılacak, diğeri ise PlayStation Plus oyunlarımız görülecek. Böylece kütüphanemiz çok daha düzenli olmuş olacak. Ayrıca satın alınmış oyunlar kütüphanesinden artık istediğimiz oyunları saklayabileceğiz’de. Son olarak ise güncelleme beraberin artık bildirimler kısmındaki tüm bildirimleri silme olanağımız olacak. Şuan beta testlerinin devam ettiği 5.50 güncellemesinin net bir yayınlanma tarihi bulunmuyor.

Playstation 4 kullanıcılarının bir asırdır beklediği PlayStation Network isim değiştirme özelliği 5.50 güncellemesi ile oyunculara sunulmayacak. Sony tarafından daha öncesinde bu özellik için mühendislerinin üzerinde çalışıldığı ancak bu sistemin düşünüldüğünden çok daha zor olduğu belirtilmişti.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*