Önümüzdeki Yıl İtibariyle PS Plus Aylık Oyunları PS3 ve PS Vita İçin Verilmeyecek

Sony Interactive Entertainment, Mart ayında Playstation Plus abonelerine sunacağı oyunlar ile etkileyici bir gösteriş yaparken bazı önemli açıklamaları’da beraberinde getirdi. Zira firma tarafından belirtilene göre önümüzdeki yıl itibariyle Ps Plus ücretsiz oyunları Ps3 ve Ps Vita için verilmeyecek.

PS Plus aboneliği normalde her ay 6 ücretsiz oyunu Ps4, Ps3 ve Ps Vita için sunmakta. Geçtiğimiz aylarda Ps VR içinde birkaç oyunun verildiğine şahitli etmiştik. Görünen o ki bu durum ilerleyen zamanlarda değişecek. Çünkü Sony, yapmış olduğu açıklamada 8 Mart 2019‘dan itibaren PlayStation Plus aylık ücretsiz oyunlarının Ps3 ve Ps Vita için geçerli olmayacağını belirtti. Sony’nin bu kararı vermesindeki odak nokta ise oyuncuların çoğunun artık Ps4 platformunda oyun oynaması ve Sony’nin önceliklerini belirlemek istemesi olarak nitelendirildi.

Bu değişiklik aynı zamanda Ps Plus abonelerine iki adet ücretsiz Ps4 oyunu sunacağı anlamına geliyor. 8 Mart 2019 tarihine kadar Ps Plus için Ps3 ve Ps Vita oyunları verilmeye devam edilecek. Bunun haricinde Ps Plus için başka bir değişiklik yapılmayacak. Oyuncular Ps Plus aboneliğinin mağazada sunacağı avantajlı indirimlerden yararlanabilecek, Online oyun oynayabilecek, bulut tabanlı depolamaya sahip olmaya devam edecekler. Ayrıca oyuncuların halihazırda kütüphanelerine eklemiş oldukları PlayStation Plus oyunlarına erişimi kaybetmeyecek.

Playstation Plus Mart 2018 ücretsiz oyunlarında Bloodborne ve Ratchet & Clank yapımları Playstation 4 kullanıcılarına sunulacak.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*