Naughty Dog’da Cinsel Taciz Şoku Yaşanıyor

Eski Naughty Dog çalışanı David Ballard geçtiğimiz günlerde twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir mesaj ile Naughty Dog’da çalışırken cinsel tacize uğradığını ifade etti.

David Ballard 2015 yılının sonlarındayken Naughty Dog’da cinsel tacize maruz kaldığını, sonrasında çalışma ortamının kendisine son derece zehirli bir yer gibi geldiğini ve kısa bir süre sonra zihinsel bir çöküş yaşadığını belirtti. David Ballard, bu durumu Sony PlayStation temsilciler meclisine anlattığını ancak ertesi gün kovulduğunu, kovulma sebebinin ise şirketin farklı bir yöne doğru eğildiği için yaptığı işe artık gerek duyulmaması olduğunu söyledi. Bunlara ek olarak David Ballard, cinsel taciz hakkında kimse ile konuşmaması için kendisine $20,000 teklif edildiğini ve o günden beri 17 aydır işsiz olduğunu dile getirdi.

David Ballard’ın bu açıklaması üzerine çok gecikmeden Naughty Dog cephesinden’de açıklama geldi. Geliştirici stüdyo resmi websitesi üzerinden Naughty Dog’un eski bir çalışanı olan Dave Ballard’ın iddia ettiği bu mesajı okuduklarını, Naughty Dog ya da Sony Interactive Entertainment’ta herhangi bir şekilde taciz edildiğini gösteren herhangi bir kanıt bulamadıklarını, Naughty Dog ve Sony Interactive Entertainment’ta taciz ve uygunsuz davranışlara yer olmayacağını, Naughty Dog ve Sony Interactive Entertainment’ta çalışan her bir insana değer verdiklerini ve bu tür raporları ciddiye aldıklarını ve her zamanda alacaklarını belirterek şirket genelinde oyun yapma tutkusunu paylaşırken güvenli ve üretken bir iş yeri ortamı sağlamanın kendileri adına büyük önem taşıdıklarını belirtti.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*