Metro Exodus’un Senaryosu Oldukça Büyük Olacak

Resmi PlayStation dergisinin Şubat 2018 sayısına röportaj veren Deep Silver yapımcısı Jon Bloch, Metro Exodus hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Jon Bloch, “Metro Exodus’un senaryosu Metro 2033, Last Light ve tüm indirilebilir içeriklerin toplamından çok daha büyük olacak.” dedi.

Oyunda yeni toplumlar, dinler, yaşam biçimleri, canavarlar ve mutantlar ile karşılaşacağımızı söyleyen Jon Bloch, kıyamet sonrası hayatın devam ettiğini ancak Moskova’nın dışının farklı şekillerde gelişim gösterdiğini söyledi. Yine bazı bölgelerin radyasyona maruz kaldığını ancak belli bölgelerin herhangi bir toksin veya tahribattan uzak olduğunu ifade etti. Jon Bloch, oynanış içinde bazı ufak ipuçları vermek’den kaçınmadı. Söylediğine göre oyunda oyuncunun deneyimi üzerinde ölçülebilir etkiler bulunacak ve ister gizlice istersek’de çatışarak olaya girebileceğiz ancak bunların sonuçları olacak. Mesela geceleri bir haydut bölgesine gizlice girmenin daha avantajlı olabileceği ancak burada karşımıza beklediğimizden daha fazla haydutun çıkabileceğini belirtiyor Jon Bloch.

Metro Exodus 2018’in sonbahar döneminde PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*