Hideo Kojima Death Stranding Hakkında Konuştu

Son dönemlerin en gizemli ve merak uyandıran oyunlarından bir tanesi olan Death Stranding için gizem perdesi gittikçe aralanıyor. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen The Game Awards 2017 sırasında oyunun yeni sinematik videosu yayınlanmıştı. Şimdi ise Hodei Kojima, Death Stranding belkide şimdiye kadar ki en net açıklamalarda bulundu.

Hideo Kojima öncelikle oyundaki ölüm hakkında konuştu. Eğer oyunda ölürsek oyunun biteceğini ancak yeniden başlayacağını belirtti. Klasik oyun sistemi yani ancak buna ek olarak her öldüğümüzde oyundaki zaman diliminin geriye gideceğini ifade etti Kojima. Tabi bu zaman diliminin geriye gitmesi bizleri nasıl etkileyeceği hakkında bir bilgi paylaşmadı. Son gösterilen tanıtım videosunda ana karakterimiz Sam, dev tarafından haklandıktan sonra kendisini suyun dibinde buluyordu. Kojima burasının oyuncuların öldüğünde gidecekleri yer olduğunu söyledi. Sam karakterinin oldukça benzersiz yetenekleri olduğu için bu su altı gibi olan mekandan istediğimiz zaman bir ruh olup başka bölgelere gidebileceğimiz ve istediğimiz zaman tekrardan oyuna geri dönüş yapabileceğimiz belirtildi. Hideo Kojima, oyunculara bu oyunu oynarken ölümün sadece bir son olmadığını anlayabileceklerini ifade etti.

Oyunun için yayınlanan en son ki videoda yağmur yağdığını görmüştük. Hideo Kojima aslında bu yağmurun zamanı kontrol edebilen bir öge olduğunu ve dünyadan olmadığını belirtti. Timefall adı verilen bu yağmur çiçekleri ve ağaçları hemen canlandırdığı gibi insan vücudunu da yaşlandırmıştı. Ayrıca Timefall’un Death Stranding oyununun oynanışı ve hikayesi için oldukça önemli bir öge olduğu söyleniyor.

Ayrıca oyunun tüm yayınlanmış olan videolarında gördüğümüz bu gizemli bebeğin ise oyunda oldukça önemli bir rol oynayacağı ifade edildi. Aynı şekilde son videoda gösterilen sırtımızdaki robotun’da önemli bir oynanış mekaniğini barındırdığı açıklandı.

Bunlar haricinde Hideo Kojima oyunun Multiplayer kısmı için henüz birşey söylemenin erken olduğunu ancak kendisinin bu mod üzerinde yeni bir şeyler denemek istediğini, Şimdiye kadar gösterdikleri bölümlerin oyunun en başları olduğunu ve videoların karışık gelmemesi gerektiği her şeyin bir araya geleceğini ifade etti.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*