God of War içerisinde akılda kalıcı pek çok an bulunacak

Playstation 4 kullanıcılarının merakla beklediği God Of War için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Oyunun yönetmeni Cory Barlog, God Of War hakkında bazı itiraflarda bulundu.

Cory Barlog açıklamasında God Of War içerisinde akılda kalıcı pek çok anın bulunacağını belirtti. Oyunun sinematik sahnesinden tek bir cümleye kadar akılda kalıcı anların bolca yaşanacağını belirten Barlog bu anların her oyuncuya farklı hisler uyandıracağını söyledi.

Geliştirici ekibin başındaki isim ise serinin köklerinin sağlam olduğunu ve yeni God Of War’un derin bir hikayeye ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Açıklamasına devam eden Cory Barlog, yeni God of War oyununun dünyası hakkında birkaç bilgi paylaştı. Cory Barlog “Keşif, orijinal serimizin büyük bir parçasıydı ancak oyuncular tarafından pekte ilgi görmedi. Bu keşif ögesini serinin büyük bir bölümüne yerleştirmek istedik çünkü merak hissi ve bir şeyi bulmanın sevinci video oyunu oynamak bu değil mi zaten? Yeni God Of War geliştirilmeden önce birçok açık dünya temalı oyunlar oynadım ve kendimi oldukça yorgun hissettim. Çünkü açık dünya oyunları bir ev ödevi gibi. Bu tür oyunlar kötü demiyorum çünkü piyasada oldukça sağlam açık dünya oyunları bulunuyor ancak işten eve geldiğimde ve oyunu açtığımda yapılacak yüzlerce şey görmek, bana bir ev ödevi hissi veriyor ve yoruluyorum.” şeklinde sözler sarf etti. Son olarak Cory Barlog, yeni God Of War oyununu geliştirirken karakterlere ve bu karakterlerin gelişimine odaklandıklarını bu yüzden oyunu açık dünya temalı yapmak istedikleri bir şey olmadığını söyledi. Zira kendisi bir oyuncunun oyunda binlerce ikon ile karşılaşmasını istemediğini belirtiyor.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*