God Of War Hakkında Yeni Bilgiler ve Ekran Görüntüleri Paylaşıldı

Game Informer, God Of War ile ilgili onlarca yeni bilgi ve 4 adet yepyeni ekran görüntüleri paylaştı. Ayrıca dergi oyun hakkında daha fazla röportaj ve yeni bilgiler paylaşacaklarını söylüyor.

Paylaşılan ilk bilgi oyunun savaş sistemi ile ilgili. Oyundaki yeni savaş sisteminde serinin eski oyunlarına göre bir kaos ortamı olmayacak. Düşmanlar daha az sayıda ancak zorlayıcı olurken bazıları Kratos’un baltası Leviathan’a karşı dirençli olacaklar. Ayrıca savaş esnasında ortamda kullanılabilir ögeler ve bu ögeler savaş esnasında oldukça etkili rol oynayacaklar.

Oynanış ile ilgili olarak ise Kratos’un baltası Leviathan’ın bazı düşmanları dondurmak için fırlatılabilir olduğu ve bir tuş ile bize geri dönebiliyor. Kalkanın yakın dövüş esnasında kullanılabilir olacağı, Oğlumuz Arteus’un ise kare tuşuna basarak belli düşmanlara saldırabildiği ifade ediliyor. Ayrıca Arteus, düşmanları ok yağmuruna tutarak onları sersemletebiliyor, Kratos bu esnada düşmanları gafil avlayıp onları yakalayabilir, parçalayabilir ve hatta onları birer silah olarak’da kullanabilir.

Zırh ekipmanları, yetenekler ve silahlar geliştirilebilir olacak. Oyuncular yeni zırhlar üretmek için craft yapacaklar. Craft üretimi ve geliştirmeler Arteus içinde geçerli olacak. Ayrıca silahlarda ağır ve hafif saldırılar olmak üzere değiştirilebilir run yuvaları bulunacak, Bu run yuvalarını oyuncular oynanış tarzlarına göre değiştirebilecek.

Oyunda zıplama yada tırmanma mekanikleri bulunmayacak, Kratos ve oğlu Arteus gerekli durumlarda etraftan dolaşacaklar yada belli durumlarda tekne ile yolculuk edecekler.

Kratos eski oyunlara göre daha savunmasız olacak. Kratos’un savaş esnasında en büyük saldırısı Spartan Rage gücünü kullandığı zaman olacak.

Oyunun yönetmeni Cory Barlog, serinin sonraki oyunlarında Maya veya Mısır mitolojisini görebileceğimizi belirtiyor ve serinin yeni bir yöne doğru gittiğini bu nedenle daha fazla kişiye ulaşmak istediklerini söylüyor.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*