FIFA serisinin oyuncu sayısı açıklandı

Electronic Arts şirketinin 2017 senesi son çeyrek mali verilerinin paylaşması ile birçok yeni bilgi öğrenmiş olduk. Bu veriler dahilinde Anthem oyununun 2019 yılına ertelenmesi, Respawn tarafından geliştirilen Star Wars oyununun 1 Nisan 2019 ile 31 Mart 2020 tarihleri arasında çıkacak olması, Battlefield 1’in güncel oyuncu sayısının 25 milyonu bulması gibi veriler açıklanmıştı. Ancak bu veriler bunlar ile sınırlı kalmadı zira Fifa serisinin’de toplam oyuncu sayısı açıklandı.

Yapılan açıklama göre FIFA serisinin 42 milyon oyuncu sayısı olduğu belirtildi. Tabi bu rakam oyunun sadece konsol sürümlerini kapsamakta. Ayrıca 2017 senesinin son çeyreğinde FIFA Mobile oyununa 26 milyon yeni oyuncu eklenirken, FIFA Ultimate Team oyuncu sayısı, FIFA 18 çıkış tarihinden itibaren yıl sonuna kadar yüzde 12 artış gösterdi.

Son dönemde Microsoft’un, Electronic Arts şirketini satın alacağına dair haberleri sıkça görmekteyiz. Ancak şirketin malı yılı verilerine bakacak olursak EA’in böylesine bir satın alım yada desteğe ihtiyacı olacakmışa benzemiyor.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*