Devil May Cry 5 Hakkında Yeni Söylentiler Ortaya Çıktı

Bundan birkaç gün öncesinde Devil May Cry 5 oyununun geliştirildiği söylentileri ortaya atılmıştı. Bu söylentilerden sonra bugün oyun hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Reddit üzerinde çıkan bu bilgiler doğrultusunda Devil May Cry V adı altında çıkması planlanan oyunun E3 2017’de duyurulması planlanıyormuş ve 2018 Kasım ayı gibi’de çıkması düşünülüyormuş ancak Sony, E3 2017’de almış oldukları geri bildirimler sonrasında Devil May Cry 5 duyurusunu PlayStation Experience 2017 etkinliğine taşımayı uygun görmüş. Şimdi ise geliştirici ekip oyunun çıkışını 2019 yılının başları olarak hedeflemiş.

Yaklaşık olarak 2 senedir geliştirildiği rapor edilen oyun çıkmadan önce bir demo ile karşımıza çıkacak. Ayrıca oyunun Sony’nin özel etkinliğinde duyurulacak olması Sony’nin Devil May Cry 5 geliştirme sürecine yatırım yaptığı ve oyunun Ps4 platformuna özel oyun yada özel içerikler ile çıkış yapacağı’da rapor edilen bir başka detay. Tüm bunlar ile birlikte oyunun oynanış mekanikleri hakkında bilgilerde ortaya atıldı. Buna göre Devil May Cry 5, dördüncü oyunun devamını konu alacak ve 1’den fazla kontrol edilebilir karakter olacak. Ayrıca oyunun bölüm tasarımlarının serinin eski bölümlerine nazaran açık dünya olmasa’da biraz daha açık yapıda olacağı belirtiliyor.

PlayStation Experience 2017 etkinliği 9 Aralık tarihinde ülkemiz saati ile 06:00’da düzenlenecek.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*