Destiny 2: Curse of Osiris Hakkında İlk Detaylar Açıklandı

Paris Games Week 2017 esnasında tanıtım videosu ile duyurulan ve 5 Aralık 2017 tarihinde çıkış yapacak olan Destiny 2’nin ilk genişleme paketi Curse of Osiris için ilk detaylar geliştirici ekip tarafından açıklandı.

İlk olarak tanıtım videosunda gördüğümüz her şeyin oynanışta olacağı belirtildi. Vex ırkının derin hikayesini anlatacak genişleme paketi bizleri detaylı bir maceraya sürükleyecek.

Bu yeni macerada Ikora bizleri gizli bir göreve sokuyor ve Vex ile savaşıp, onları durdurmaya çalışıyoruz. Gardiyanlar Cabal ırkı ile uğraşırken Vex bunu fırsat bilerek harekete geçiyor ve zaman ile oynamaya başlıyor. Vex’in tek amacı ise Osiris’in peşine düşmek ve onu yok etmek. Vex bunun için Osiris’in Fireteam arkadaşlarını donduruyor ve onları zamanda hapsediyor.

İlk oyunda’da ismini sıkça duyduğumuz ancak bir türlü kendisini göremediğimiz Osiris, aslında bir gardiyan. Ancak kendisi uzun zaman önce dışlanmış birisi fakat şimdi kendisine çok ihtiyacımız var. Osiris’i bulmak için Merkür’e yolculuk edeceğiz ancak burada bizi karşılayan Osiris değil onun Ghost’u olan Sagira karşılamakta. Zira Osiris Vex tarafından baskın yeyince kendi Ghost’unu uzağa fırlatıyor. Tabi bu fırlatma sonrası Sagira ciddi bir hasar alıyor ve tüm işlevini kaybediyor. Bu genişleme paketinde ilk oyundaki Trials of Osiris etkinliğini yöneten Brother Vance karakteri’de bulunacak. Kendisi bizlere yardımcı olabilmek için Trials of Osiris etkinliği yöneticiliğini Destiny 2’de bırakıyor.

Bu genişleme paketi ile belki’de en öneli özellik Infinite Forest olacak. Çünkü bu Infinite Forest, oyunculara yeni bir oyun sonu sunacak. Zira Infinite Forest, Vex tarafından aktif olarak kontrol edilebilen bir bölge ve Vex sürekli olarak Infinite Forest’in içeriğini değiştiriyor. Bu da demek oluyor ki Infinite Forest içerisine ne zaman adım atarsak farklı bir bölge ile karşılaşacağız.

Curse of Osiris genişleme paketi ile Lighthouse isimli sosyal alanda Destiny 2’ye eklenmiş olacak. İlk oyunu oynayanlara Lighthouse yabancı gelmeyecektir çünkü bu sosyal alana sadece bazı oyuncular Trials of Osiris etkinliğinde başarılı oldukları zaman gidebiliyordu. Şimdi ise bu alan tüm oyunculara açık olacak.

Tüm bunların haricinde Curse of Osiris genişleme paketi yeni bir hikaye ile birlikte beraberinde yeni bir sosyal alan, yeni bir gezegen, yeni açık dünya aktiviteleri, yeni Lost Sector bölgeleri, yeni zırh setleri ve birbirinden farklı itemler bulunacak. Tabi bununla birlikte oyunda önemli değişikliklerde yapılacak. Mesela halihazırda temel seviye sınırı 20 iken genişleme paketi ile bu oran 25’e çıkacak. Power seviyesi ise 305 yerine 330 olacak ve yeni yetenekler açmamıza olanak tanınacak. Son olarak geliştirici ekip Curse of Osiris genişleme paketinde Vex ırkı kökeninin nereye dayandığını öğreneceğimizi ve önemli sürprizlerin bizleri beklediğini dile getiriyor.

Cavit Varinli
Cavit Varinli hakkında 2557 makale
-- TurkPlaystation Editörü --

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*